Hakkımda

Ahmet Bardak

Fizyoterapist

1985 yılında Konya’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Konya’da tamamladım. Üniversite tercihlerinde bir televizyon haberinde “migrenin çaresi fizyoterapide!” haberini gördüğüm anda hiç düşünmeden Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü seçtim. Çünkü annem kronik migren hastasıydı ve hiçbir ilaç-tedavi yöntemi etki etmiyordu.

Bu yüzden hep bir şifacı olmak istedim. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü kazandım ve öğrenciliğim boyunca bir çok kurumda stajyer olarak çalıştım. Hedefim şifacı olmak olduğu için üniversitede öğrendiklerimin üzerine daha fazlasını koymayı hedefledim, manuel terapi ve pilates kurslarıyla eğitimimi geliştirdim. Bölümden mezun olunca uzun yıllar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere tedavi hizmeti sundum.

Öğrendiğim manuel terapi teknikleri ile pediatrik rehabilitasyonu birleştirerek çok güzel sonuçlar aldım. İlk denediğim hastam Spina Bifidalı bir bireydi ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşıyordu. Uzun yıllar tekerlekli sandalye kullandığı için ön kollarında limitasyonları oluşmuştu ve yüzünü yıkayamıyordu. Sadece iki seansta kendi elini yüzünü yıkamaya başladı, yaşadığı mutluluk tekniklerimi geliştirmeye ve daha çok özel eğitime modüle etmeye itti.

Hâlâ özel eğitimde bu hizmetimi sürdürmekte, ayrıca manuel terapi hizmetlerimi yetişkin bireylere de sunmakta ve çok güzel sonuçlar almaktayım.

SERTİFİKALAR
  • Mcmt (Mastery Certification in Manuel Therapy)
  • Hands on Seminars (USA)
  • Plates Mat Exercises-Hands on Seminars (USA)
Sosyal Medya Bağlantıları
Google
Instagram
YouTube
LinkedIn
WhatsApp
RSS
Menü